Maltepe-Cevizli’de Bulunan Ensar Vakfı, TKP/ML Militanları Tarafından Yakıldı

HomeTürkçeGenel

Maltepe-Cevizli’de Bulunan Ensar Vakfı, TKP/ML Militanları Tarafından Yakıldı

TKP/ML militanları tarafından yapılan  açıklamada, 15 Aralık Salı günü gerçekleştirilen bir sabotaj eylemiyle Maltepe-Cevizli'de bulunan Ensar Vak

Comité Central del TKP/ML – Politburó: “Aquellos que se convierten en el sol por las mañanas para que nadie despierte a la oscuridad!”…TİKKO El Comandante Regional Dersim Özgür y el Combatiente Asmin son Inmortales!
TKP/ML MK-SB: “KİMSE KARANLIĞA UYANMASIN DİYE SABAHLARA GÜNEŞ OLANLAR!..” TİKKO DERSİM BÖLGE KOMUTANIMIZ ÖZGÜR İLE SAVAŞÇIMIZ ASMİN ÖLÜMSÜZDÜR!
TKP/ML Abroad Committee: The Ovacık Martyrs are the Guarantee of the Victory of the People’s War, the Reason of our Commitment to Struggle!
PARTİ

PARTİ

TKP/ML militanları tarafından yapılan  açıklamada, 15 Aralık Salı günü gerçekleştirilen bir sabotaj eylemiyle Maltepe-Cevizli’de bulunan Ensar Vakfı binasının ateşe verildiği duyuruldu. Gerçekleştirilen eylem sonrası güvenli bir şekilde alandan uzaklaşan militanlar, yaptıkları açıklamada eylemi Dersim’de şehit düşen Rosa (Fadime Çakıl) ve Asmin (Gökçe Kurban) yoldaşlara atfettikleri belirtirken şunlara da değindi: “Çürümüş faşist düzenin uzantılarından Ensar Vakfı çocuklara yönelik cinsel istismar saldırılarıyla gündeme gelmiş ve hedefimize oturmuştu. Her geçen gün çocuk istismarı ve kadın cinayetleri artarken Ensar Vakfı gibi kurumlar da bu anlayıştan beslenmekte ve bunu üretmektedir. Çocuklara, kadınlara ve devrimci savaşçılara yapılan en iğrenç saldırı ve işkenceler faşist düzenin sistematik bir politikasıdır.

TC faşizmi devrimci kadınlara yönelik saldırılarını her alanda boyutlandırmaktadır. Bizler bunu en çok savaşan kadın yoldaşlarımıza yönelik katliamlarından, ataerkil sistemden beslenen işkencelerinden biliyoruz. Son olarak Dersim’de şehit düşen Rosa ve Asmin yoldaşlar kadın kurtuluş mücadelesinin yol göstericisi olarak simgeleştiler. Asmin yoldaşın başının kesilmesi, kadın yoldaşımıza yapılan insanlık dışı işkencenin en çıplak gerçeğiydi. Bizler savaş ve militanlaşma iradesini gösteren kadınlara yönelik saldırıları Perihan Çolak’tan, Ekin Wan’dan da biliyoruz. Geçmişte nasıl hesap sorduysak bugün de hesap sormaya devam edeceğiz. Rosa, Asmin, Özgür, Deniz, Nubar, Muharrem yoldaşlar ölümsüzdür. Şehitlerimizin hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.”

COMMENTS